Nařízení MZ ČR a MŠMT od 10.9.2020

Nařízení

Všem osobám se s účinností ode dne 10. září 2020 do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to  v případě  budov  škol  a školských  zařízení   se zákaz vztahuje pouze na společné prostory těchto budov (např. chodby a záchody .Zákaz  se nevztahuje na děti a pedagogické pracovníky v mateřské škole.

Dle MŠMT je všech společných prostorách školy (chodby, toalety, šatny, jídelna)  povinnost roušku nosit. Roušku je možné  sundat v učebnách nebo tělocvičnách. Stejně tak se roušky nemusí nosit v kabinetech a jiných prostorech vymezených pro zaměstnance a po opuštění budovy školy.

Každému žákovi doporučujeme mít 2 kusy roušek (popř. viz výše) a igelitový sáček na jejich uložení.Vstup do budovy školy je povolen pouze s nasazenou rouškou.

Děkuji za pochopení a spolupráci

Mgr. Kristýna Dvořáková, ředitelka školy

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
mimoradne-opatreni-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest-s-vyjimkami-s-ucinnosti-od-10-9-2020-do-odvolani.pdf 248.6 Kb