Ovoce a zelenina do škol, Mléko do škol

15. 2. 2021

Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol
15.02.2021

Jablka
Jablko - vybrali jsme odrůdu Gala Shniga. Spolu s Pinovou je to nejatraktivnější odrůda, která je v naší nabídce. Šlechtitelům se u této odrůdy podařilo vyšlechtit jablka hezkého vzhledu a výborné chuti, což takto ideálně se podařilo jen u několika málo odrůd. Připravená jablka byla vypěstována v okolí Piešťan. Jablka jsou bohatá na vitamín C a vlákninu, obecným doporučením je sníst jedno jablko každý den. Méně známou, ale důležitou informací je, že pravidelná konzumace jablek podporuje a udržuje kondici sleziny.

Mandarinky
Mandarinka - Nadorcot byla vypěstovaná ve Španělsku. Je to aktuálně nejlepší dostupná odrůda mandarinek, sklizně dosahují vrcholu a tomuto odpovídá i kvalita. Vyniká hezkým zploštělým tvarem, hladkou slupkou a intenzivní oranžovou barvou. Plody jsou šťavnaté a voňavé. Mandarinka je zdrojem především vitamínu C

Zeleninový salát bal.v ochr. atmosféře (okurka,salát)
Zeleninový salát obsahuje čerstvý salát ledový a krájenou okurku. Salát je balen v ochranné atmosféře s trvanlivostí nejméně 6 dnů a je ideální přílohou k dodanému sýru. Tento salátek je jedním z příkladů vhodného doplňku k sýrům, tedy ideálnímu propojení obou části projektu (ovocné a mléčné). Sýr v kombinaci se zeleninou je ideální a zdravou svačinou bez pečiva.

Následující termín dodání projektu Mléko do škol
15.02.2021

BIO jogurt bílý z Valašska 150 g
Bio bílý jogurt o hmotnosti 150g z valašsko-meziříčské mlékárny je oblíbenou svačinkou dětí. Doporučujeme míchat s různými druhy ovoce či müsli.

Žervinka
Žervinka - lahodný přírodní termizovaný sýr typu žervé, původem z ČR, výrobce Laktos. Na jeho obal byly použity obrázky žáků účastnících se soutěží ve školním projektu. Sýr je vhodný především ke konzumaci s pečivem a zeleninou, popř. ho lze využít i na přípravu různých druhů pomazánek aj.

Školní mléko plnotučné 330 ml
Mléko plnotučné o objemu 330ml, výrobce Bohemilk (ČR). Jako jediný dodavatel dodáváme trvanlivé plnotučné mléko se šroubovatelným uzávěrem.