Ovoce a zelenina do škol, Mléko do ško

Následující termín dodání projektu Ovoce a zelenina do škol
27.01.2020

Informace o dodávaném zboží:

Hrušky
Hruška- odrůda Cepuna nebo Xenia, vypěstované v Holandsku. Obě odrůdy jsou chutné, vzhledově blízké u nás nejchutnější známé odrůdě Konference– s výskytem typické povrchové rzivosti. Chutné odrůdy hrušek vypěstované v Česku již pěstitelé nemají a to především díky nízké úrodě. Hrušky vynikají vůní i chutí v úplné konzumní zralosti, takto zralé hrušky ale nevydrží přepravu a manipulaci, proto doporučujeme je cca 3 - 4 dny nechat uležet v pokojové teplotě, chuť a vůně se rozvinou a pochutnáte si. Hrušky jsou významným zdrojem vitamínu C a kyseliny listové..

Porcovaná mrkev, bal. v ochranné atmosféře
Porcovaná mrkev balená v ochranné atmosféře, odrůdy Nerac, byla vypěstovaná v Pileticích u Hradce Králové, u nás největší a dle našeho názoru nejkvalitnější pěstitel. Mrkev je mytá, krájená na kolečka, určená k přímé konzumaci. Každý žák dostane zabalenou porci o hmotnosti 100 – 120 g. Je to ideální kombinace pro žáky, kteří do nás k mrkvi dostanou čerstvý přírodní sýr. Zajisté si ale pochutnají i žáci škol, které mléčné produkty neodebírají.

Následující termín dodání projektu Mléko do škol
27.01.2020

Žervinka
Novinka - Žervinka, lahodný přírodní termizovaný sýr typu žervé, původem z ČR, výrobce Laktos. Na jeho obal byly použity obrázky žáků účastnících se soutěží ve škpolním projektu. Sýr je vhodný především ke konzumaci s pečivem a zeleninou, popř. ho lze využít i na přípravu různých druhů pomazánek aj.

Kravské mléko 250 ml
Kravské mléko o objemu 250ml z farmy Kozojedský dvůr, čerstvé mléko, velmi dobrá, sladká chuť.